1/5 další >>
INSTRUKCE a INFORMACE pro Odtučňovací pobyt v Krušných horách
Chata "U Pohludků" 19.8. - 23.8.2002

Chata se nachází v malebném prostředí Krušných hor, nedaleko německých hranic. Počasí zde je typicky horské. V zimním období (září až červenec) místní vrcholy pokrývá nemalá vrstva sněhu. V letním období (srpen) je zde naopak možnost vysokohorského plavání (voda místy dosahuje i závratných 15 °C), dále turistiky a cyklistiky.
Za zmínku stojí též místní velmi osobitá fauna a flóra. Ve vysoké nadmořské výšce zde vedle sebe žijí rostliny, které neznáme.

V panenském neporušeném údolí se pak nachází turisty velmi oblíbená a žádaná chatav"U Pohludků". Personál je zde velmi vstřícný a řídký. V areálu chaty je rozsáhlý multikomplex pro děti (pískoviště), kulturní vyžití na hosty čeká v bývalé konírně (televize - Nova a ČT1 (občas)).

Vybavení chaty se směle vyrovná drahým pražským hotelům. Hosté si zde mohou odpočinout ve 25 měkkých ložích, které najdou v 7 komnatách. Velký prostor je zde ponechán pro osobní hygienu (na každou toaletu průměrně připadá 6,25 člověka). Zácpám před toaletami je předcházeno důmyslným denním rozpisem (po domluvě lze upravit).

Tipy na výlet:
  • nedaleký atletický stadion (1,5km) poskytuje sportovní vyžití i rodinám s malými dětmi; možnost fotbalu, volejbalu, nohejbalu a kondičního běhu
  • naučná stezka DUBÍ (20km)
  • možnost adrenalinového sjezdování v lyžařském areálu Bouřňák
  • možnost vysokohorského plavání ve 2 ledovcových jezerech (2km)
  • návštěva historického pohraničního vietnamského městečka Moldava (možnost zakoupení typických suvenýrů)
  • krásné procházky v idylickém pohraničí z německé strany

    Přejeme Vám příjemný pobyt s psychickou a fyzickou pohodou během i po pobytu Vaše drahé polovičky: Martina (manažer chaty) a Radka (majitel chaty)

    Své telefonické a e-mailové dotazy směřujte na číslo 0732/810*** (Té mobile), 653*** (Télécom) a e-maily martinkkaa@post.cz a ptp@centrum.cz