sobota 19. srpna

Trochu se zpožděním, ale přeci můžete kouknout na recenzi Cansei de Ser Sexy.
Jinak jsme zjistila, že mám v mp3 neuvěřitelné 4 verze How Soon Is Now a ani jedna není od The Smiths. Místo skvělého originálu jsem dala přednost Afghan Whigs, The Psychedelic Furs, Tatu a The Meatmen... Ano, zamyslím se nad sebou.


pondělí 7. srpna

Pár citlivých písní pro vaše citlivé uši:
Fiona Apple - Criminal
Weezer - Buddy Holly
Death From Above 1979 - Sexy Results
The White Stripes - Seven Nation Army


středa 2. srpna

Právě dočítám Jak číst film od Jamese Monaca a musím říct, že navzdory své úděsné délce mě to dost zaujalo - je to velmi chytré, velmi vtipné a tak trochu mi to otevřelo oči a přinutilo leccos pochopit. Doporučuju!


neděle 23. července

Nikdo nemůže říct, že už v životě viděl všechno, pokud ještě neviděl nový klip Davida Hasselhoffa Jump In My Car! Tam je všechno - David, jeho mluvící auto i bundičky z Pobřežní hlídky.


pondělí 10. července

Stává se nám tady z toho hudební blog...
The Libertines - Boys In The Band
Hushpuppies - You're Gonna Say Yeah!
Neural Milk Hotel - Holland, 1945
Broder Daniel - You Split The Night
N.R.M. - Zombi
Tapes n´Tapes - Insistor


sobota 8. července

Tak tohle je bomba! Navštivte e-shop 666.cz a pořiďte si pekelné houpací křeslo, pekelný hrneček či pekelnou lžičku!


pátek 30. června

Začínají - jaké jiné než - electro-prázdniny!
Cansei de Ser Sexy - Let´s Make a Love and Listen to Death From Above
Terry Poison - Flash Flash
IAMX - Kiss and Swallow
Tiger Tunes - (Angry Kids Of The World) Unite


středa 21. června

Že mám každý týden nového idola už je celkem rutinní záležitostí, že je to ovšem tentokrát neuvěřitelný hezounek a tanečník (!) z 50 let starých muzikalů, může překvapit. Stačí ale jeden pohled na Gena Kellyho a myslím, že mě naprasoto pochopíte:)


úterý 20. června

Fuj, no to je poděs ta pseudočokoláda z Kaufu!
Jinak už můžete konečně navštívit stránky o Pulp, což je moje oblíbená skupina, což by ovšem všem pravidelným čtenářům mělo být dávno jasné.


pondělí 19. června

Jestli mě nějaký film v poslední době "rozsekal", pak to byl Tanec v temnotách od Larse von Tiera (on je šlechtic?)... Mám sice pro muzikály v poslední době pozoruhodnou slabost, ale scénu s vlakem snad nezapomene nikdo. Jinak se vůbec nedivím, že se po natáčení Bjork zhroutila a je hnusný říct, že to dost možná stálo za to.


sobota 17. června

To je neuvěřitelný, jak si to ty novináři po sobě občas ani nepřečtou:)
Jinak uvažuju o příklonu k satanismu a to zejména po seznámení se Satanským devaterem! Jenom se obávám, že se poslední dobou moc omezila icq na úkor četby...


čtvrtek 15. června

Na to nejlepší narazí člověk náhodou - viz třeba stránky výtvarnice Natalie Dee, což jsou -díkybohu- jedny z mála stránek, kde každý den najdete něco zajímavého. Mými favority jsou hlavně brought to you by haliburton a Outside.


sobota 10. června

Divné věci se dějí a já jsem včera bez přípravy vystřihla 5. místo v celostátním kole Eurorebusu...
Co se děje s těma britskejma kapelama? Na Muse se najednou tančí a noví Kaiserové zní jak titulní song k Jamesu Bondovi...


středa 7. června

Věděli jste, že existuje rádio s názvem Svobodný satan? Ale bohužel až v Chicagu, takže než se vrhnu ho ladit, musím se spokojit max. se Svobodnou Evropou.
Pokud máte chuť na nějakou elektro-kytarovou podivnost, doporučuji klip Over and Over od Hot chip!


středa 23. května

Moje NMM recenze na novou desku Elefant. Jinak se věnuje práci na webu pulp.xf.cz, ale chodit tam nemusíte, páč tam ještě nic neni.


středa 10. května

What a fucking hell? (takhle podle mě vypadajá klasická anglická nadávka) Víte, co ses stane, když na obrázkách v googlu zadáte moje jméno a příjmení?!


úterý 2. května

2. květen je den jako stvořený pro malou hudební osvětu! Ráda bych tu upozornila na 3 písně (kapely), které si zaslouží Vaší pozornost:
Rialto - Monday Morning 5.19
Elefant - Ester
Daniel Broder - Whirlwind


pondělí 24. dubna

Co to znamená, když cítíte puls v oblasti břišní? Že máte srdce až v žaludku? Že máte zlomené srdce a část Vám tam spadla? Že máte v břichu Vetřelce?!


středa 19. dubna

Vůbec jsme netušila, že je Počkej do tmy tak dobrý film! Obavy budila už neadekvátní nálepka "horor", ale ve skutečnosti je to spíš něco ve stylu mé oblíbené Hry s Michaelem Douglasem. Jinak začínám číst Občana v demokratické společnosti, takže se jistě můžete těšit na řadu věcných a svěžích postřehů.


úterý 11. dubna

Nová recenze na Orson + stránky skupiny Electric Mann s možností stáhnutí si velmi interesantních songů od jedné u nejhorších skupin, se kterou jsem kdy měla tu čest.


úterý 28. března

Je překvapivé, jak ochořelému člověku dokáží zvednout náladu písně A Pain That I´m Used to od Depeche Mode či Baby, Did You Forget to Take Your Meds? od Placebo!


středa 22. března

18.3., Akropole, křest nové desky Southpaw - byla jsem při tom a rozhodně nelituju (mmj. skvěle vybraní hosté! a svělý ručník, Gregory)
+ další recenze na NMN !


čtvrtek 16. března

má vyznání:
Fischer a Spooner = děsní sympaťáci
Dustin Hoffman > brala bych ho domů
Southpaw = vypadají dobře, hrají dobře, na ničem víc mi nezáleží, obvzlášť tuhle sobotu ne


sobota 11. března

Vůbec by mi nevadilo, kdybych vypadala jako Audrey Hepburnová, i když teda o trochu "tlustší"... Mmj. víte, že nedokázala sníst nic kromě čokolády?


neděle 5. března

POZOR! MŮJ ŽIVOTNÍ ÚSPĚCH! Rázný krok vstříc budoucnosti adorované hudební recenzentky! Ano, moje recenze na I Love You But I´ve Chosen Darkness na stránkách newmusic.cz!


sobota 4. března

No nám teď spoustu práce pro lidstvo, takže to tu trošu možná zanedbávám. Jako nápravu nabízím zřejmě nejtrapnější věc, co tu kdy byla nápaditě se skývající pod názvem Je mi to trpané, ale...tornádu)!


úterý 28. února

Čaroděj ze země Oz - trošku přestárla Judy Garlandová, ale hlavně exposé revolučních triků 30. let (nej je podle mě ten kurník v tornádu)!
Jinak nepřijdou vám Letopisy Narnie jako pěkná vykrádačka Bible? Obvzláš´ť ten poslední díl se to ani nepokouší vyvracet!


pátek 23. února

Tak už jsme konečně tu! Koukám, že takhle dlouho se tu neaktulizovalo ani nepamatuju... Ten net zlobí, ale je každopádně sympatické, že to trošku zrychlili. Znáte Electric Six?


pátek 3. února

Určitě koukněte na Sin City! Další celkem nepříjemnou skutečností je fakt, že se mi horší zrak (což vás ovšem od Sin City neodradí). Jinak zítra jedu na hory, takže tyto stránky dočasně osiří...


sobota 21. ledna

Ty jo, ja vůbec netušila, že Suicidal Tendencies jsou černoši! Kolik taky znáte černošských rockových kapel že! Taky jsem zjistila, jak bych vypadala, kdybych se narodila jako kluk! Dobře, ne?


čtvrtek 19. ledna

Jsou věci, které člověku úplně změní život - třeba přečtení byť jednoho čísla časopisu Metabolík - časopisu nielen pre dietárov. Jinak včera v Lucerně křtila své jistě skvělé nové cd Vaše stará dobrá skupina Brutus - jistě další věc, ze které se řada lidí nikdy nevzpamatuje.


středa 18. ledna

Občas mě napadá, že kdybych se ráno učesala, asi bych nic nezkazila. Taky mi teď často teče krev z nosu. Vy se každopádně podívejte na stránky Hrobky a pitvy!


neděle 15. ledna

Doporučuji: Trilogii Noční-Denní-Šerá hlídka, písen Juicebox od The Strokes (klip je místy nechutný), film Láska nebeská (nikdy neokoukaný), dokumenty History of Rock´n´Roll, rádio New Wave, klip Good Song od Blur... No je toho hafec, nevím jak to všechno stihnete.


sobota 7. ledna

Konečně jsem zjistila, v čem vězí moje vyjímečnost - no řekněte: kdo z vás má při mojí výšce rozpětí paží víc jak 170 cm? Jinak tento týdne ve znamení neuvěřitelných florbalových úspěchů zdá se mi býti poněkud náročným.


úterý 2. ledna

Takže ty nej novoroční písně podle mě:
The Artic Monkey - I Bet You Look Good On The Dancefloor
U2 - Sunday Bloody Sunday
Suicidal Tendencies - Institutionalized
OK Go - Get Over It