[10.4. - 16.4.06]
Spisovatel týdne
Tennessee Williams
Začala jsem ho číst vlastně jen proto, že o něm zpívají The Strokes a zároveň po shlédnutí Kočky na rozpálené púlechové střeše s E.Taylorovou a hlavně Paulem Newmanem. Opravdu jsem netušila, že vypadal tak dobře a to sem těžko patří. Čte se báječně, a ačkoliv málem nedokážu napsat jeho jméno, jeho psaní se naopak vyznačuju dost markantní jednoduchostí jazyka, což je vskutku ideální pro nás prosťáčky.

starší
[6.3. - 12.3.06]
Mash-up týdne
Fischervana - Smells like Emerge
Ne že by Smells Like Teen Spirit nestihla zremixovat či jinak zneužít půlka planety, ale podle mě teprv ve spojení s elektronickým zázrakem (opájím se představou, že by je hráli i na těch nejzastřčenějších diskotékách...) Fischerspooner to podle mě stojí za to!
[27.2. - 5.3.06]
Spisovatel týdne
Joseph Heller
Hlava 22 je geniální, Bůhví na mě občas až příliš moc chyvtré, ale pořád se u toho bavím jako nikdy. Teď začínám s Něco se stalo a ačkoli mi bývá při pohledu na šestiset stránkové opusy lehce nevolno, už teď se nemůžu dočkat, až to přelousknu. Pro mě osobně jeden z nejzábavnějších autorů 20. století!
[20.2. - 26.2.06]
Píseň týdne
Art Brut - Emily Kane
Ach, to je tak romantická píseň... A tak hezký text o tom, že to nejhorší co si můžete v životě udělat je zamilovat se v 15.
I can't get over my old flame / I'm still in love with Emily Kane
A já řikám: Jo!
[23.1. - 30.1.06]
Coververze týdne
Muse - House of Rising Sun
Jasně, už originál od The Animals nemá chybu, ale to co předvádějí chlapci z Muse mi přijde jako asi vrchol toho, kam se dá v hudbě dospět. Naléhavé kytary, vemlouvavý hlas, hutné bicí (fuj, to je výraz jak ze Sparku)... prostě NÁDHERA!
[9.1. - 16.1.06]
Píseň týdne
Ladytron - Destroy everything you touch
Objevila jsem je ve Filteru a zpočátku jsem jim moc nedůvěřovala... Jenže jak člověk jednou uslyší Destroy everything you touch / Today / Destroy me this way, je naprosto ztracen! Je to prostě "kurva cool"!
[26.12. - 3.1.06]
Album týdne
Ano, může se to zdát upištěné, může se to zdát infantilní, může se to zdát přespříliš komerční. Přesto v posledním době není k nalezení lepší album a kdo by měl něco proti např. Loves Me Not či Friend of Foe, ten u mě tvrdě narazí!
[19.12. - 26.12.05]
Kniha týdne
W.M.Thackerey - Paměti Barryho-Lyndona jsou mysteriózní a mystifikující paměti smyšleného zchudlého šlechtice. Při závažné nemoci přijdou vhod. Pro hyperaktivní jedince, co nepoleží doporučuji (kupodivu) stejnojmenný film Stanleyho Kubricka.
[12.12. - 19.12.05]
Videoklip týdne
Holinky nosil vždycky naruby | Kohoutí hnát si zapích do huby | Teplej rum pil i když potom blil | Co hořelo to vyhulil | Myslel si že je to známka punku.
Ano! Známka Punku od Visacího zámku aneb Nedělejme z punka tupce!
[6.12. - 12.12.05]
Videoklip týdne
Muse a jejich fantastické, militantně laděné video k The Time Is Running Out. Ten klip má všechno - myšlenku, vynikající výtvarné zpracování, naléhavý výraz zpěváka a hlavně supersilnou melodii!
[28.11. - 5.12.05]
Album týdne
Málokdo dokáže zazpívat I Love New York a neznít přitom trapně. Madonna ano. Je v zaviděníhodné formě, má závoděnihodný přeliv. Tančila jsem skoro i já. To snad stačí.