1 / 2

Jedna ruika netleská

Hezký název, že? kdo by to byl řekl...

Ale film je to velice hezký a vtipný se skvělým herci a ještě lepším dějem. A nejlepší je samozřejmé pan Tříska se svou mimořádnou linkou Praha - Tokyo o oh oh oh oh oh ....

Takže pokud jste to ještě neviděli - o čemž pochybuju - tak na to jděte.

moje velice objektivní hodnocení:


Nuda v Brně

Moc se nmi na ten film nechtělo, protože tam bylo strašně (strašně) moc lidí a všichni byli starší než já nebo tak alespoň vypadali. Ale určitě to stojí za zhlédnutí a filmu vůbec neškodí, že je černobílý - spíše naopak. Jinak skvělý scénář, skvělé scény (třeba "Ty hajzle! Ty hajzle!" nebo Ta s matkou ve spíži...), skvělý komentář a hudba (Richard Krajčů) a hlavně skvělí herci (skvělí byli všichni, ale nejlepší byl Standa s Olinkou). To je všechno, můžu doporučit.

moje velice objektivní hodnocení:

Julie, ty jsi úžasná


( = Recenze na hru divadla Na Fidlovačce, kde je místa na nohy tak málo...)

Takže pokud Vás to zajímá, tak tam hraje Alžběta Čeňková a doktor Machovec (ha ha to byl vtip - nepředpokládám, že se někdo kouká na Nemocnici na kreji města po X letech.. ) a hrají docela dobře. Obvzláště Alžběta. Jinak je to docela zajímavá hra, ale vidět dvakrát bych jí nemusela, protože bych z toho mohla mít potíže se zády (kdo tam nebyl, neuvěří) a hra je to sice hezká, ale to téma není tak silné, abych kvůli tomu neusla.

moje velice objektivní hodnocení:


Obyčejní lidé

Tak nějak jsem nevěděla, co mám čekat od mixu své oblíbené knížky a režisérského debutu Roberta Redforda... Naštěstí to dopadlo lépe (mnohem) než jsem předpokládala.

Děj není nijak složitý, nic pro milovníky akčních filmů. Příběh jedné americké rodiny, ve které tragicky zemře starší syn a mladší syn ( rozuměj Conrad ) se neúspěšně pokusí "odpravit" super-super ostrou platinovou žiletkou. Film i knížka začínají v prvním měsíci po jeho návratu z léčebny. Postupně se odkrývají všelijaké rodinné i nerodinné vztahy a vysvětlují se Conradovy podivné vztahy s matkou a spolužáky. Jako námět nijak originální, ale skvělé.

moje velice objektivní hodnocení:

Hledá se Nemo

Neskutečně okouzlují a vtipný animák (jak jinak než od Pixaru) o tom, jak starý a trochu mrzoutský rybí táta Marlin, hledá jediného syna Nema, kterého ulovili potapěči pro své akvárko, po celém oceánu.

Film je skvěle udělaný a je v něm spousta skvělých scén - třeba ta se třemi žraloky nebo příhody s racky nebo dialog mezi Dorou a Marlinem ve velrybí tlamě. Takže na to asi půjdu znovu a řadím mezi své nejoblíbenější filmy.

moje velice objektivní hodnocení:
Lolita

Neb děj tohodle filmu je Vám pravděpodobně znám ( pokud ne, tak je to o tom, jak se 40-iletý pán zamiluje do zhruba 12-iletého děvčete, vezme si její matku a když ta zemře, tak spolu dál žijí v "rodinném svazku" ), soustředím své objektivní hodnocení pouze na zpracování a herecké výkony.

Herecké výkony nejsou špatné a ve filmu je mnohem (mnohem) méně "udýchaných" scén než by i takový konzervativec jako já čekal (rozuměj: je jich tam cca 0). Chybou filmu je asi to, že se svojí délkou může hravě soutěžit i s Pánem Prstenu a já jsem ten den vypila snad až moc čaje. Jinak je to výborný příběh v lehce nadprůměrném filmovém obalu.

moje velice objektivní hodnocení:

Celebrity

Tohle je film mého oblíbence Woodyho Allena o tom, jak neúspěšný pisálek a novinář sleduje proměnu své hysterické ženy v uznávanou celebritu. Bohužel tam nehraje Woody (i když ten chlap v hlavní roli má úplně stejný hlas), takže to není z těch "šílenějších" Allenovských filmů, ale přináší to pro mě docela uvěřitelný pohled do zákulisí a výrobny tvz. C e l e b r i t. (Navíc skvělá hudba - hlavně Osudová).

moje velice objektivní hodnocení:
Telefonní budka

Stu si jde takhle po ulici a zazvoní telefon... Neví, kdo volá a přesto ho zvedne. A hned pochopí, že udělal největší chybu svého života...

Bylo by samozřejmě sobecké (sobečtější než Stu?) prozrazovat, co se stane a jak to dopadne, ale je to hodně moc napínavé (mě osobně se potily ruce - asi to zní hrozně, že?) a opravdu hodně reálné...
Prostě film, který Vás naučí nevšímat si zvonící budky.

moje velice objektivní hodnocení:

Milujte svého zabijáka

Film o chlápkovi (skvělý Sam Rockwell), který byl nejen dobrým televizním moderátorem a producentem, ale i dobrým vrahounem. Film je inspirován knihou Chucka Barisse, která popisuje prý skutečné události.

Jinak film je to velmi dobrý a nápaditě natočený (moc se mi líbila ta scéna, kdy Barris telefonuje se šéfem, a oba jsou vlastně ve stejné místnosti), takže musím pochválit režiséra George Clooneyho, protože bych to od něj nečekala. Takže je hezké a navíc za týden na videu...

moje velice objektivní hodnocení:
Co se stalo v srpnu?

Srpen by byl měsícem naprosto nezajímavým nebýt toho, že se na jeho sklonku narodila jedna významná osoba - totiž já. A proto stojí za to mu věnovat jeden možná dva odstavce a s vámi, s kruhem mých nejbližších, rozebrat, co významného se v něm událo letošní rok.

Jako obyčejně jsem byla na táboře, kde mě to po večerech opravdu bavilo. (Tímto zdravím Káťu F*ovou - H*ovou, Petru S*ovou - K*ovou, Jitku C*ovou - V*ovou, Deboru E*ovou - H*ovou, Evu E*ovou Ch*ovou, Jakuba P*a - V*a, Michala H*u - F*e, Jakuba V*a - C*u, Johana "Štefana" K*a - S*u, atd... ). A více už to asi rozepisovat nebudu...

Vrátila jsem se 20. ve středu a v pátek jsme konečně vyrazili na (celorodinové) nákupy. To jen tak abyste věděli, kde jste měli šanci mě potkat....

nebudu hodnotit

just a perfect day...

Vše začalo docela nenápadně tím, že jsem se vzbudila a v 11.40 nasedla na autobus (nemám ráda autobusy) a ve 12.40 dojela do Prahy na Dejvickou. Dostala se na Václavák (no... nejdřív se ztratila v metru...) a vrhla se do víru velkoměstského života. Jelikož mí nejbližší (m+t) klasicky odflákli megaoslavu mého svátku, nyní jsem dostala příležitost si to vynahradit. Takže jsem si koupila to, co jsem musela - učebnice češtiny...- a to, co jsem chtěla -oblečení-. Možná to nevypadá zrovna zábavně, ale já moc ráda nakupuju. Pak jsem si skončila do kfc a zatelefonovala (ze záchodu, protože jsem měla pučenej odporně vyhlížející mobil) tetě, která mě nasměrovala na své pracoviště. Pak začalo moje bloudění nekonečným podchody a hledání ulic, na kterých jsem zrovna stála... Nakonec jsem to našla, i když jsem druhý den zjistila, že druhá varianta mé cesty byla asi 17, 5 krát kratší.

Pak jsme skočily na oběd do moc dobré čínské restaurace, kdy i mě nezletilci přinesli po jídle zdarma ochutnávku nějakého čínského vína (no, snad to bylo víno). A v 19.00 začal ten hlavní důvod, proč jsem přijala pozvánku do místní metropole - v jazzovém kludu Reduta začal koncert skupina Brouci (těch kteří napodobují tu nejlepší skupinu na světě - The Beatles). A hráli skvěle. trvalo to sice "jen" 1,5 hodiny, ale vzhledem ktomu, jaké tam bylo teplo a jaké měli obleky to byl asi nadlidský výkon.

moje velice objektivní hodnocení:
Johny English

Johny začíná je obyčejný úředník... A stačí malá nehoda a stává se nejlepším britským agentem číslo 001.

Celý film je postavený na výkonu skvělého Rowna Atkinsona ( nevím, jestli se tak jmenuje... - prostě ten, co hraje Mr. Beana) a docela zdatně mu konkuruje "Bean girl" Natalia Imbrunglia.

Takže na to jděte, je to moc legrační (mě se nejvíc líbila, ta scéna, kdy omylem pustí to Cd při korunovaci Pascala Sauvage...) a opravdu to zato stojí.

moje velice objektivní hodnocení:

Bufallo´66

Tohle je opravdu skvělý film. Je spjat s rugbyovým týmem Buffala, které naposledy vyhrálo v r. ´66, zrovna v době, kdy se Billy narodil. Proto má k němu matka dost špatný vztah a s otcem to není lepší. Billy se po pěti letech rozhodne za nimi zajet a utvrdit je v přesvědčení, že celou dobu žije štastně ženatý v jiném městě a pracuje pro vládu se svou "ženou", studentkou Laylou, kterou před chvíli unesl.

Postupně se toho o Billym dovídáme stále více a alespoň mě nedělalo problémy se sžít s jeho rolí. Nejspíš toho máme hodně společné (minimálně oba pořád potřebujeme na záchod). Přidávám do svých nejoblíbenějších filmů.

moje velice objektivní hodnocení:
Chyť mě, když to dokážeš

Celkem zajímavě pojatá komedie o neskutečném podvodníkovi, který se už v 17 letech stal třeba pediatrem, pilotem nebo právníkem a v 29 letech také agentem FBI.

Ve filmu výborně hrají Leonardo Dicaprio (a to ho zrovna nemusim) a můj oblíbený Tom Hanks, jehož výkon je možná ještě lepší.

Je to moc dobrý film a nic víc, i když to neberte jako zápor.

moje velice objektivní hodnocení:

Harry Potter a Fénixův řád

Tak jsem si konečně přečetla prvních 19 kapitol novýho Harryho Pottera. Nějaví podnikaví chlapci ho uveřejnili na internetu (už to ale asi nenajdete, je to zablokovaný) a tak jsem si to stáhla. Teď je bohužel obžaloval Albatros za porušení autorských práv, takže nevím, jak se dostanu ke zbytku.

K ději vám radši nic neřeknu, protože byste se připravili o spoustu překvapení. Je to ale perfektní. Buď jsem se smála nebo četla se zatajeným dechem. Vysvětlují se tu věci velkého významu, kterých jste si v minulých dílech asi ani nevšimli a zároveň se všechno zase zamotává...

Ale něco Vám k ději stejně řeknu, i když už to možná víte. Budou mít novou učitelku a Harry je (alespoň dosavadní část) většinou hodně -a myslím, že oprávněně- naštvaný.

Berte to jako recenzi prvních 19 kapitol!

moje velice objektivní hodnocení:
Zbytečná krutost

Takže tenhle film se může pyšnit dvěma významnýma prvenstvíma - je první film od bratří Coenů, co natočili a zároveň první, co jsem viděla já. Málokomu se to poštěstěstilo takhle skloubit jako těm Coenovic klukum.

Je to opravdu zajímavý film. Vše začna tím, že si manžel objedná vraždu své manželky a jejího přítele. A pak už jen následuje napínavá série mnohonásobných vražd. Každý alespoň třikrát zemře, každý podezívá každého...

Je to opravdu dobrý a vážně se tvářící masakr.

moje velice objektivní hodnocení:
Michal Viewegh: Výchova dívek v Čechách

Hrůza! Děs! Nečtěte to!

Jedna z prvních knížek co jsem nedočetla (str.155). Nevim, jestli je to autobiografické, aly myslim, že ano. Ten chlap(Viewegh) je úplně příšernej. Nejspíš si o sobě myslí, že se strašne vtipnej, trefnej, krásnej a přitažlivej. Fuj fuj fuj. Hrůza! Takhle arogantní knížku jsem ještě neviděla! Čtíst jen na vlastní nebezpečí!

Dala bych i nula, ale pak byste si možná mysleli, že jsem zapomněla napsat hodocení.

moje velice objektivní hodnocení:
Shrek

Moc hezky udělaná pohádka o "zlém" zlobrovi Shrekovi, který se společně s mluvícím oslem vydá zachránit princeznu Fionu v zájmu znovunavrácení svého močálu.
Pěkné, milé, vtipné, skvěle zpracované, s odkazy na spoustu filmů a pohádek a taky o tom, že ne všichni zlobři jsou zlí... Navíc já miluji animáky.

moje velice objektivní hodnocení:
Školní výlet 2003

Letošní výlet se nesl v duchu dobrodruřství. To spočívalo ve spaní ve stísněných stanech (jak nenávidím stísněné prostory...) a pokusu s názvem "uživ se sám"...

Náplň se nesla v duchu hesla "přejdu hory, vsi i města, kam však vede moje cesta, to já sotva znám". To znamená, že jakkoli krátkému výletu se do cesty "omylem" postavil nejvyšší kopec v okolí. Proč tedy kopec obejít, když se dá přelézt...

Možná to vypadá, že si stěžuju, ale není to tak. Opravdu tam nějaké to dobrodružství bylo a i to "vaření" mě docela bavilo. Navíc výlet byl poměrně kolektivní a znepříjemněn pouze tím, že si Z. vymkla kotník... Takže jen tak dál!

moje velice objektivní hodnocení:
Rytíři ze Šanghaje

Jedná se o perfektní komedii s nějakým těma bojovýma scéna, která tedy zrovna nevyhledávám, ale pro jednou to nevadí. Je to také první film s Jackiim Chanem a Owenem Wilsonem (snad je to dobře), který jsem viděla. Je to škoda, protože předchozí tenkrát na východě asi za to stál.

Film se odehrává převážně v Londýně r. 1887. Hrdinové hledají císařskou pečet ukradenou otcovi J.Chana. Setkají se tady s jeho sestrou a spoutou zajímavých lidí - např. Charliim Chaplinem nebo A.C.Doylem. Je to sranda, ale žádný pokleslý humor. Na konci jsou ještě sestřihy toho, co se nepovedlo.

Tuším, že tenhle film se do dějin kinematografie asi nějak významěji nezapíše, ale žánrově se mu nedá nic vytknout.

moje velice objektivní hodnocení: