Slovensko - země pro vás s krví dobrodruhů

Slovensko je malá, v dalekém neprobádaném Orientu se nacházející země, kde na neznalého turistu číhá mnoho nebezpečí a na znalého turistu všudepřítomná exotika a dobrodružství. Tajemstvím jejího půvabu a ohromné přitažlivosti pro nás dobrodruhy jsou nejen exotické pokrmy, nebezpečná příroda a přenosné choroby, ale hlavně milí a vstřícní domorodci, kteří by se pro Vaše blaho přetrhli.

Naše rodina, známá jako parta starých dobrodruhů ošlehaných takovými extrémními podmínkami, které najdete jen ve Francii, Itálii nebo třeba ve Španělsku, se vydala do krajiny nejneprobádanější a to do Vysokých Tater. Možná si říkáte, že je to i na takové zkušené horolezce, co dvakrát zdolali Červeňák příliš, ale věřte, že tomu předcházel 4-letý pobyt v kyslíkovém staně a náročný výcvik pod vedením zkušené horolezkyně M. Ságlové. A zvládli jsme to! Padali jsme únavou, umírali žízní, umrzali nám nudle u nosu a sliny v ústech, ve dne nás ožírala divá zvěř, v noci zahřívali srnky a medvědi, ale ZVLÁDLI jsme to!

Informace pro Vás, co chcete okusit nasládlou chuť Orientu:

RADY starých dobrodruhů:

- Orient je také semeništěm různých chorob. Proto naprosto upusťte od kontaktu z neoznačenými domorodci (*slovenská vláda, aby zabránila přenosu nebezpečných chorob ze svých poddaných na turisty, označila "zdravé" jedince, a to tak, že mají kolem krku růžovou mašli. S ostatními se bavte jenom v případě, že chcete okusit černé neštovice, španělskou zimnici, horečku omladnic, červenku, kulhavku, slintavku, mor, rýmu, AFT, AIDS nebo třeba smrtelnou plíseň na nohou)

- Pokud hodláte komunikovat s domorodci (nejlépe označenými), upozorňujeme Vás, že většina z nich buď zůstala civilizací nedotčena nebo se s ní ještě nesetkala. Při kontaktu s nimi proto projevte úctu tím, že se jim budete dívat na krční tepnu.

- Pokud Vás lákají extrémní nadmořské výšky a koncentrace zhruba 37,4 turisty na m2, tak Vám vřele doporučujeme Vysoké Tatry. Jejich půvab spočívá v divoké neupravané přírodě, kam lidská noha ještě nevstopila a v 15 metrů širokém zástupu turistů.

- Příliš nedoporučujeme pozřívat místní potraviny a nápoje plné choroboplodných zárodků. Pokud přece jen neodoláte, tak doporučujeme potraviny nejprve dezinfikovat - nejlépe se osvědčilo polít je SAVEM.

- Jestli se Vám poštěstí být na Slovensku zrovna v období dešťů (prosinec-listopad), pak nezapomeňte navštívit proslulý "supermarket Tesco" (v překladu z místního nářečí to znamená Trhy na oslavu deště) a kupte si něco hezkého. O ceně musíte s "pokladní" (v překladu Ta, co oslavuje déšť) smlouvat, nebo ji urazíte. Většinou ale nevysmlouváte nic.

- A jestli se opravdu na Slovensko chystáte vypravit a jste smířeni s jazykovou bariérou (Slovenští domorodci mluví divnou směsí balkánského a tibetského nářečí s přízvukem jazyka vymírajícího kmene v Burundi a normální český občan kromě táhlého houkání a nesrozumitelných skřeků nepochytí zhola nic až na slovo tajemného významu "bryndzovéhalušky"), kolísavou měnou a podivně vypadajícími domorodci, tak Vám gratulujeme a přejeme hezkou dovolenou.